Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznam umrzlých bezdomovců

30. 3. 2010

Smutný seznam zbytečných obětí

Zatímco někteří z nás vítají příchod jara po poměrně dlouhé zimě s představou výletů do probouzející se přírody, romantických procházek a vůbec balzámu pro duši, jiným spadl kámen ze srdce a gratulují si doslova k záchraně života. Stejně jako loňská zima si totiž i nynější mrazy vyžádaly řadu obětí na životech z řad našich nejchudších spoluobčanů. Jde o oběti zcela zbytečné, takové, kterým by bylo možné snadno zabránit, kdybychom ovšem nežili v systému popírajícím svým fungováním lidskou důstojnost a právo člověka na práci a základní sociální vymoženosti.

Proto třeba jen v Praze, jednom z nejbohatších „regionů“ EU, kde se jinak vyhazují stamiliony za zbytečnosti jako je tunel Blanka, (tunel) Opencard a jiné tunely a kde rostou jak houby po dešti sterilní krychle s centrálami korporací, advokátních kanceláří a auditorských firem, minulou zimu umrzlo či jinak zemřelo na 20 lidí bez domova…

Následující seznam 42 pro dnešní systém vesměs „bezejmenných“ obětí letošní zimy nemusí být úplný a nezahrnuje oběti vražd ani další mrtvé, jejichž smrt nesouvisela s krutými klimatickými podmínkami. Ve skutečnosti tyto oběti nebyly bezejmenné. Každý člověk zanesený na tomto seznamu měl své jméno, své známé, přátele a rodinu. Každý z nich mohl být kdysi vašim spolužákem, kamarádem, kolegou z práce či zákazníkem. Jejich smrt je hanbou a černým vysvědčením českého kapitalismu!

15. 10. 09 – bezdomovec v Praze – Náhodný kolemjdoucí nalezl pod Barrandovským mostem mrtvolu 42-letého muže pocházejícího z Jihlavy. Pitva prokázala smrt v důsledku podchlazení po předchozí konzumaci alkoholu.

21. 10. 09 – bezdomovec v Praze – v noci na 21. října uhořel v Praze, v lesíku na okraji Strašnic muž bez domova, který si ve svém stanu snažil udělat teplo pomocí svíček. Od plamenů však chytlo jeho oblečení, z něhož se muž, který předtím popíjel alkohol, nedokázal včas vyprostit.

22. 10. 09 – bezdomovec v Praze – muž uhořel, když si v opuštěné kůlně na pozemku v ulici K Safině v Šeberově rozdělal oheň, aby se zahřál. Ohořelé tělo našli na spáleništi kůlny přivolaní hasiči.

31. 10. 09 – bezdomovec v Praze – muž upoutaný na invalidní vozík zemřel z důvodů prochladnutí přímo uprostřed turisty hojně navštěvovaného Hradčanského náměstí v centru Prahy.

18. 11. 09 – bezdomovec v Praze – jeden muž uhořel a tři jeho přátelé utrpěli těžké popáleniny a otravu zplodinami při požáru jejich obydlí – opuštěné stavební budky v areálu nádraží Praha-Bubny.

16. 12. 09 – bezdomovec v Ostravě – v prostorách bývalého letního kina za kulturním domem ve Vítkovicích umrzl pětapadesátiletý muž z Ostravy-Mariánských Hor.

18. 12. 09 – bezdomovkyně v Ostravě – v parku v Moravské Ostravě bylo nalezeno tělo podchlazené jedenašedesátileté ženy. Ženu později strážníkům identifikoval její druh, který s ní léta bydlel v „boudě“.

18. 12. 09 – bezdomovec v Praze – čtyřicetiletý muž umrzl v lesíku na okraji Malešic.

18. 12. 09 – bezdomovec v Praze – muž ve věku 39 let zemřel na celkové podchlezení v opuštěném drážním domku v Praze-Řepích.

19. 12. 09 – bezdomovec v Ostravě – ostravský bezdomovec našel zmrzlou mrtvolu svého kamaráda po návratu z obživy do jejich „obydlí“ v mostní konstrukci v centru města.

19. 12. 09 – bezdomovec v Ostravě – jednačtyřicetiletý muž umrzl v opuštěném objektu v ulici U cementárny. Jeho kamarád sice zavolal lékaře, ale těm se ani přes 45 minutové pokusy o resuscitaci nepodařilo muži vrátit život.

20. 12. 09 – bezdomovec v Praze – v opuštěné prodejně v komplexu obchodního střediska Odra v Praze – Bohnicích bylo nalezeno tělo mrtvého, šestatřicetiletého bezdomovce. Přivolaný lékař mu již nemohl nijak pomoci.

20. 12. 09 – bezdomovkyně v Ostravě – zmrzlé tělo jednapadesátileté ženy bylo nalezeno v ulici U cementárny ve stejném opuštěném objektu, kde o den dříve již umrzl jiný muž.

20. 12. 09 – bezdomovec v Praze – mrtvolu umrzlého muže našli policisté v jeskyni na pražském Petříně.

21. 12. 09 – bezdomovkyně ve Velké Rovině (Kladensko) – šestapadesátiletá žena byla bez známek života nalezena svým přítelem v celtovém přístřešku, který obývala.

22. 12. 09 – bezdomovec v Praze – asi 45-letý muž umrzl v zahrádkářské kolonii v Praze-Motole.

22. 12. 09 – bezdomovec v Ostravě – v ranních hodinách nalezla náhodná kolemjdoucí na Husově třídě v Ostravě ležícího muže, který ještě nepravidelně dýchal. Přivolaná policie a následně i lékaři mu provedli nepřímou masáž srdce a umělé dýchání, ale přes veškerou snahu muž v důsledku podchlazení skonal.

23. 12. 09 – bezdomovec v Praze – náhodný chodec našel mrtvolu podchlazeného muže, který předtím obýval papírem a hadry vystlané doupě v parku poblíž stanice metra Vyšehrad.

24. 12. 09 – bezdomovci ve Frýdku-Místku – dva muži ve věku 67 a 58 let zemřeli po vypití jedovaté nemrznoucí kapaliny poblíž teplovodu u mostu přes řeku Ostravici. Když byla jejich rozkládající se těla po dvou dnech objevena náhodnou chodkyní, byly již jejich obličeje a zápěstí ohlodané potkany.

25. 12. 09 – bezdomovec v Praze – na letenských schodech byla v ranních hodinách nalezena mrtvola asi padesátiletého bezdomovce. Muž podle všeho na schodech uklouzl a ležící na zemi pak zemřel na celkové podchlazení.

28. 12. 09 – bezdomovec v Brně – Ve sklepních prostorách domu v Kotlářské ulici byl nalezen polosedící muž bez známky života.

28. 12. 09 – bezdomovec ve Strakonicích – V pískovně nedaleko Strakonic našla žena zmrzlou mrtvolu muže a jeho ještě živou družku s těžkými omrzlinami, kterou se podařilo včas dopravit do nemocnice. Oba žili několik měsíců v chatrném přístřešku z igelitu.

1.1. 10 – bezdomovec v Brně – Nedaleko Hlavního nádraží v Plotní ulici našli policisté mrtvolu muže, který zemřel na celkové podchlazení organismu.

2. 1. 10 – bezdomovec v Písku – V korytě Mehelnického potoka byla nalezena mrtvola zmrzlého muže, který pobýval v úkrytu poblíž blízkého rybníka Malý Hánovec.

9.1. 10 – bezdomovec v Chabařovicích (Ústecko) – Strážníci objevili tělo umrzlého muže, který již několik let žil v maringotce na okraji města. Pitva prokázala, že zemřel v době Vánoc.

10. 1. 10 – bezdomovec v Praze – Zhruba padesátiletý muž byl nalezen mrtvý v Radimově ulici na Břevnově. Příčinou smrti bylo podchlazení.

11. 1. 10 – bezdomovec v Brně – Mladý muž přivolal strážníky ke svému nemocnému a promrzlému kamarádovi, s nímž obýval opuštěný dům v ulici Milady Horákové. Strážníci však na místě nalezli staršího muže již po smrti.

12. 1. 10 – bezdomovec v Praze – Teprve 35-letý muž zemřel na podchlazení v ranních hodinách v prostorách tramvajové smyčky Nádraží Hostivař.

13. 1. 10 – bezdomovec v Brně – umrzlý třicetišestiletý muž bez domova, původem z Moravské Třebové, byl náhodnými kolemjdoucími nalezen v Klobásově ulici v korytě potoka Leskava.

20. 1. 10 – bezdomovec v Českých Budějovicích – Pod mostem přes Vltavu na Sokolském ostrově nalezli policisté brzy ráno mrtvolu sedmapadestátiletého muže bez domova. Příčinou smrti bylo respirační selhání v důsledku podchlazení.

23. 1. 10 – chudý občan v Ostravě – Postarší muž byl nalezen umrzlý ve svém bytě v Ostravě-Mariánských Horách. V jeho zanedbaném bytě nefungovalo ani topení ani elektřina a netekla zde dokonce ani voda.

24. 1. 10 – bezdomovec v Praze – Kolem dvanácté hodiny byla objevena mrtvola muže ležícího v Makovského ulici v Řepích. Příčinou smrti bylo celkové podchlazení.

24. 1. 10 – bezdomovec v Krupce (Ústecko) – tělo místního pětařtyřicetiletého bezdomovce, který umrzl, bylo nalezeno ležící na chodníku v Revoluční ulici.

24. 1. 10 – bezdomovec v Praze – Muž bez domova byl nalezen umrzlý v opuštěném areálu bývalé mateřské školky v Radlické ulici.

26. 1. 10 – bezdomovec v Praze – Dva bezdomovci našli po návratu do stanu na okraji lesíka v oblasti Vidoule mrtvé tělo svého kolegy, který podlehl silným mrazům.

31. 1. 10 – bezdomovec v Karviné – umrzlý, osmapadesátiletý muž byl nalezen v areálu Střední zdravotnické školy

31. 1. 10 – bezdomovec v Praze – Asi padesátiletý muž umrzl na hromadě odpadků v ulici U soutoku v Modřanech.

2. 2. 10 – bezdomovec v Ostravě – Dva bezdomovci objevili nedaleko zastávky Svinov zmrzlé tělo jiného, jednašedesátiletého muže bez domova.

7. 2. 10 – bezdomovec v Rakovníku – osmašedesátiletý muž byl nalezen mrtvý v lokalitě Bulovna.

15. 2. 10 – bezdomovec v Praze – Na konečné zastávce tramvají u vozovny Pankrác bylo strážníky objeveno tělo muže bez dokladů, jehož smrt zapříčinilo celkové podchlazení organismu.

19. 2. 10 – bezdomovec v Praze – Tající sníh odhalil mrtvolu bezdomovce, která ležela nezjištěnou dobu v Praze-Čimicích.

převzato z http://www.antikapitalista.cz/obetizimy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odporná společnost

(Vladimír Knížek, 15. 3. 2012 21:02)

I paviáni se starají o své staré a slabé, copak my lidé to nedokážeme. Toto vědět, nikdy bych necinkal klíčemi. Byly od auta, bytu a chalupy. Dnes nemám jistý ani ten byt a celý život jsem naprosto poctivě pracoval. Nejradši bych je postřílel. Revoluce bude!!!!

Neposkytnutí pomoci v ohrození zdraví nebo zivota,je trestné.

(naviivan@seznam.cz, 21. 2. 2011 18:22)

Dnes jsem cetl o smrti bezdomovce pred Vinohradskou nnemocnicí.Ve veku 56 let pred zraky vrátného nemocnoce umrznul clovek.Cizí zavinení nebylo zjisteno.Kam jsme se to dostali?

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< květen / 2020 >>